İlk ve Acil Yardım Programı

Yönetim

Öğr. Gör. İclal ŞAHİN

İlk ve Acil Yardım Program Başkanı

Sağlık;  insanlar için tartışmasız en önemli konulardan biridir. Bu bilinçle yoluna devam eden üniversitemiz siz gençleri alanlarında uzman bireyler olarak yetiştirmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya kararlıdır.

Özellikle en kritik durumlarda ve zor şartlar altında sorumluluk alan ilk ve acil yardım teknikerleri, hastalanan ya da yaralanan bireylere gerekli olan ilk müdahalenin etkili ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesinde, hasta ya da yaralıların uygun sağlık kurumlarına güvenli bir şekilde ulaşmasında önemli görevler yerine getirmektelerdir. Bu amaçla başta sözü edilen müdahaleleri ve süreçleri yönetmeyi sağlayacak teorik dersler ve bu dersleri veren akademik kadro olmak üzere, eğitimde önemli bir aşama olan uygulamaya yönelik derslerin verilmesini sağlayan uzman akademik personel ile siz öğrencilerimize en iyisini sunmak için elimizden geleni yapmaktayız.

Programımızın amacı; acil durumlarda ilk ve etkili müdahaleyi yapacak ilk ve acil yardım teknikerlerini, müdahale süreçlerini yürütecek ve yönetecek bilgi birikim ve sorumlulukla yetiştirmektir. Alanımıza ilgi duyan tüm aday öğrencilerimizi üniversitemize beklemekteyiz.